PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39394}

Rodzice

Parents
6,0 635
ocen
6,0 10 1 635
Rodzice
powrót do forum filmu Rodzice

spodziewałem się czegoś w stylu "serial mom", czyli sporo trupów, trochę krwi i dużo czarnego humoru... a tu niezbyt śmiesznie, anie kryminalnych, anie sensacyjnych anie slasherowych wątków nie ma. jest psychologicznie i cholernie dziwacznie. trochę tak... nie wiem... upiornie. z reguły filmy z gatunku horror-komedia są w najlepszym wypadku śmieszne i obrzydliwe, a w najgorszym debilne. a ten film mógłby z powodzeniem robić za "poważny" horror. bo nie jest śmieszny. jest może lekko zabwny, groteskowy, ... absurdalny? nie wiem. ale świetne zdjęcia, świetna muzyka, dobre aktorstwo, bardzo ciekawa i upiorna fabuła, kilka genialnych scen, świetne koszmary dziecka, tylko tyle ze ze dwei sceny zrobił bym inaczej, zdeby było straszniej. polecam. da sie zrozumieć po angielsku.

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

zgadzam się, że to bardziej poważny horror niż jakaś tam komedia-horror. mnie się wydaje, że nawet lepiej pasuje thriller psychologicznym. mnie osobiście bardzo kojarzy się z takimi filmami jak "połyskliwa skóra", czy "dom na papierze". wszystkie opowiadają o przemijaniu dzieciństwa, pewnej czystości, o pierwszym zetknięciu się z mroczną stroną ludzkiej natury. no i we wszystkich wyczuwa się pewną szczyptę surrealizmu. no i nie są to rasowe horrory, bo krwi i mocnych scen w nich właściwie nie ma. jest za to mroczny klimat i silny element psychologiczny.

temu filmowi daję solidną 7. polecam! także te pozostałe, wymienione przeze mnie filmy. ;)

TomHs

Calkiem fajny i calkiem powazny mnie sie podobal 9/10

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

Świetny, klimatyczny film, mało znany i zaskakujący. Nie czytałem opisu przed seansem i myślę że dzięki temu tak dobrze mi się go oglądało.
Dziwi tak niska ocena i taka mała liczba opinii. Zdecydowanie do polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones